Український портал практики Європейського суду з прав людини


 
  Про нас
Про проект
Про журнал
Базові документи
Повні тексти рішень
Ухвали щодо прийнятності
Справи щодо України
Комюніке
Рішення за статтями Конвенції
Дослідження, коментарі
Інформаційно-довідкові матеріали
Анонс 
Корисні посилання

Журнал
  №: Рік:

Пошук

Інтернет-підтримка: 
ТОВ "Інтерактивні Системи"
Репетитор англійської мови
Петропавлівська Борщагівка.
Англійська для школярів.
 


Стаття з журналу № 1'2002

Назва
 
Справу «Сливенко та інші проти Латвії» оголошено частково прийнятною. Комюніке Секретаря Суду.
(Slivenko and Others v. Latvia declared partly admissible)
 
Зміст
 

133
12.03.2002

Комюніке Секретаря Суду

СПРАВА «РОУМЕН ТА ШМІТ ПРОТИ ЛЮКСЕМБУРҐУ»
ЗАЯВУ ОГОЛОШЕНО ЧАСТКОВО ПРИЙНЯТНОЮ

Сьогодні Європейський суд з прав людини оголосив заяву у справі «Роумен та Шміт проти Люксембурґу» (Roemen and Schmit v. Luxembourg) частково прийнятною (№51772/99).

Суд оголосив прийнятною першу скаргу заявника, в якій він посилається на статтю 10 Європейської конвенції з прав людини (свобода вираження поглядів), стосовно захисту джерел журналістської інформації, а також другу скаргу заявника, в якій він посилається на статтю 8 (право на повагу до житла), стосовно обшуку, проведеного в його офісі. Суд оголосив решту заяви неприйнятною.

Ухвалу про прийнятність заяви буде розміщено на Інтернет-сторінці Суду <www.echr.coe.int> пізніше.

Основні факти

Заявники — Роберт Роумен (Robert Roemen), журналіст із Люксембурґу, та Анна-Марія Шміт (Anne-Marie Schmit), адвокат, що веде його справу в національному судовому провадженні в Люксембурзі. Вони — громадяни Люксембурґу, 1945 та 1963 року народження, відповідно, проживають у Люксембурзі.

21 липня 1998 року перший заявник опублікував у щоденній газеті «Lëtzëbuerger Journal» статтю під заголовком «Міністра W. засуджено за ухилення сплати податків» (Minister W. der Steuerhinterziehung überführt). У статті стверджувалося, що, ухилившись від сплати податків на додану вартість, міністр порушив сьому, восьму та дев'яту заповідь. Далі п. Роумен стверджував, що від політика правового спрямування можна було очікувати серйознішого дотримання принципів, які з такою увагою запровадив Мойсей. Роумен зазначав також, що міністрові було наказано сплатити 100 000 люксембурзьких франків як податковий штраф. У підсумку він висловив погляд, що така поведінка видається ще ганебнішою, якщо зважати на те, що, як керівник, міністр повинен був служити взірцем для громадян.

Заявники подали документи на підтвердження того, що рішенням від 16 липня 1998 року директор Управління земельного реєстру та державної власності наклав згаданий штраф на міністра W., відповідно до пункту (2) статті 77 Закону про ПДВ (Закон від 12 лютого 1979 року).

21 серпня 1998 року, після подання міністром W. скарги, прокуратура доручила судді-слідчому провести судове розслідування за фактами цих тверджень, а саме — твердження про те, що перший заявник вчинив правопорушення, оскільки використав інформацію, одержану ним через порушення свого обов'язку професійної конфіденційності, і що такий обов'язок порушила невідома особа чи особи. У дорученні конкретно зазначалася вимога провести розслідування з метою встановлення особи чи осіб державних службовців в Управлінні земельного реєстру та державної власності, які займалися цими матеріалами і мали доступ до цих документів.

За дорученням судді-слідчого 19 жовтня 1998 року було проведено обшуки вдома та на робочому місці першого заявника, а 11 січня 1999 року — в офісі його адвоката. Обоє заявників подали клопотання про скасування розпоряджень судді-слідчого та вжитих на їхній підставі слідчих дій, зокрема обшуків. Ці клопотання було відхилено.

13 листопада 2001 року перший заявник одержав виклик на допит, що мав відбутися 30 листопада 2001 року у зв'язку з висунутими проти нього обвинуваченнями.

Як стверджує п. Роумен, 30 листопада 2001 року суддя-слідчий обвинуватив його у «використанні інформації, одержаної через порушення професійної конфіденційності».

  

Голосування

Будь-ласка оцініть корисність матеріалу для правничої практики в Україні:
 
Ваша оцінка: дуже корисний
корисний
частково корисний
не корисний
Ваше ім'я:
Коментарі:

 

Усі права на матеріали, розміщені на «Українському порталі Європейського суду з прав людини», охороняються згідно із законодавством України. При цитуванні та використанні будь-яких матеріалів посилання на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. При цитуванні та використанні в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. Републікація будь-яких матеріалів «Українського порталу Європейського суду з прав людини» можлива тільки за письмовою згодою Всеукраїнського благодійного фонду «Українська Правнича Фундація».

 Copyright © 2003-2024 Українська Правнича Фундація     http://www.eurocourt.in.ua