Український портал практики Європейського суду з прав людини


 
  Про нас
Про проект
Про журнал
Базові документи
Повні тексти рішень
Ухвали щодо прийнятності
Справи щодо України
Комюніке
Рішення за статтями Конвенції
Дослідження, коментарі
Інформаційно-довідкові матеріали
Анонс 
Корисні посилання

Журнал
  №: Рік:

Пошук

Інтернет-підтримка: 
ТОВ "Інтерактивні Системи"
Репетитор англійської мови
Петропавлівська Борщагівка.
Англійська для школярів.
 


Стаття з журналу № 1'1999

Назва
 
Офіційне відкриття нового Європейського суду з прав людини. Прес-реліз
(Official Opening of the New European Court of Human Rights. Press Release)
 
Зміст
 


Прес-реліз

ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ НОВОГО
ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Страсбург, 26.10.1998 р.


3 листопада о 15.00 у Страсбурзі відбудеться офіційна інавгурація нового Європейського суду з прав людини Ради Європи.

Європейський суд з прав людини єдиний у світі міжнародний суд, куди особа може звернутися зі скаргою на державу щодо порушення прав людини. Під юрисдикцією Суду перебуває 750 мільйонів людей від Гренландії до Кіпру та від Португалії до Росії.

Серед 600 гостей, яких запрошено на офіційну інавгурацію, будуть міністри, члени парламентських делегацій, нові та колишні судді Європейського суду, члени Європейської комісії з прав людини, голови Верховних та Конституційних судів держав — членів Ради Європи та голови міжнародних судів.

Під час церемонії відкриття з вітальним словом виступлять колишній член Європейської комісії з прав людини, Президент Португалії п. Жорже Бранко де Сампайо; головуючий на засіданнях Комітету міністрів Ради Європи міністр закордонних справ Греції п. Теодорос Пангалос, а також Генеральний секретар Ради Європи п. Данієль Таршис.

Голова Парламентської Асамблеї Ради Європи пані Лені Фішер приведе до присяги голову нового Європейського суду п. Люціуса Вільдхабера (Швейцарія).

Новий постійний Суд замінить існуючу до цього часу двоступеневу систему Комісія—Суд і стане більш оперативним та ефективним для заявників, які відтепер матимуть прямий доступ до Суду. Комітет міністрів і надалі забезпечуватиме виконання рішень Суду, виплату необхідних відшкодувань та вжиття заходів загального характеру, спрямованих на запобігання типовим порушенням.

До складу нового Суду входить 40 суддів. Комісія з трьох суддів відбиратиме заяви на предмет прийнятності, після чого прийнятні справи передаються до палати у складі семи суддів.

У виняткових випадках Велика палата, що складається із 17 суддів, розглядатиме справу, якщо вирішення питання може суперечити рішенню, прийнятому Судом раніше, або коли йдеться про важливі питання загального значення.

Існуючу систему було встановлено в 1950 році, коли до Ради Європи входило лише 13 держав-членів, але зараз, коли Організація об'єднує 40 держав-членів, обсяги роботи значно збільшилися, а кількість нерозглянутих справ постійно зростає. Комісією цього року зареєстровано вже 4791 справу порівняно з 4750 справами в 1997 році.

  

Голосування

Будь-ласка оцініть корисність матеріалу для правничої практики в Україні:
 
Ваша оцінка: дуже корисний
корисний
частково корисний
не корисний
Ваше ім'я:
Коментарі:

 

Усі права на матеріали, розміщені на «Українському порталі Європейського суду з прав людини», охороняються згідно із законодавством України. При цитуванні та використанні будь-яких матеріалів посилання на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. При цитуванні та використанні в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. Републікація будь-яких матеріалів «Українського порталу Європейського суду з прав людини» можлива тільки за письмовою згодою Всеукраїнського благодійного фонду «Українська Правнича Фундація».

 Copyright © 2003-2024 Українська Правнича Фундація     http://www.eurocourt.in.ua