Український портал практики Європейського суду з прав людини


 
  Про нас
Про проект
Про журнал
Базові документи
Повні тексти рішень
Ухвали щодо прийнятності
Справи щодо України
Комюніке
Рішення за статтями Конвенції
Дослідження, коментарі
Інформаційно-довідкові матеріали
Анонс 
Корисні посилання

Журнал
  №: Рік:

Пошук

Інтернет-підтримка: 
ТОВ "Інтерактивні Системи"
Репетитор англійської мови
Петропавлівська Борщагівка.
Англійська для школярів.
 


Стаття з журналу № 3'2001

Назва
 
Справа Ле Пена проти Франції. Комюніке Секретаря Суду.
(Case of Le Pen v. France)
 
Зміст
 

408
07.06.2001

Комюніке Секретаря Суду

СПРАВА ЛЕ ПЕНА ПРОТИ ФРАНЦІЇ
(CASE OF LE PEN
v. FRANCE)

Європейський суд з прав людини (третя секція) відхилив заяву проти Франції, подану п. Жаном-Марі Ле Пеном (Jean-Marie Le Pen).

Посилаючись на пункти 1 і 3 (а) та 3 (b) статті 6, п. Ле Пен стверджував, що кримінальне провадження проти нього було несправедливим. Це провадження здійснювалося у зв'язку з інцидентом у Мант-ла-Жолі (Mantes-la-Jolie) під час загальних виборів у 1997 році і призвело до засудження заявника Версальським судом з кримінальних справ за порушення громадського порядку із застосуванням насильства, коли він образив пані Пелваст-Бержел (Peulvast-Bergeal), мера м. Мант. Версальський апеляційний суд, перекваліфікувавши правопорушення як образу особи, наділеної державними повноваженнями, залишив рішення про засудження без зміни. Пана Ле Пена було покарано тримісячним ув'язненням з відстроченням, штрафом у 5000 французьких франків і позбавленням права протягом одного року виступати кандидатом на виборах. Касаційний суд відхилив апеляцію п. Ле Пена з питань права.

Суд дійшов висновку, що перекваліфікація правопорушення апеляційним судом не завадила обвинуваченому розкрити конкретний характер обвинувачення проти нього і не порушила його право ефективно підготувати свій захист. З огляду на це Суд визнав заяву явно не обґрунтованою.

 

  

Голосування

Будь-ласка оцініть корисність матеріалу для правничої практики в Україні:
 
Ваша оцінка: дуже корисний
корисний
частково корисний
не корисний
Ваше ім'я:
Коментарі:

 

Усі права на матеріали, розміщені на «Українському порталі Європейського суду з прав людини», охороняються згідно із законодавством України. При цитуванні та використанні будь-яких матеріалів посилання на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. При цитуванні та використанні в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. Републікація будь-яких матеріалів «Українського порталу Європейського суду з прав людини» можлива тільки за письмовою згодою Всеукраїнського благодійного фонду «Українська Правнича Фундація».

 Copyright © 2003-2024 Українська Правнича Фундація     http://www.eurocourt.in.ua