Український портал практики Європейського суду з прав людини


 
  Про нас
Про проект
Про журнал
Базові документи
Повні тексти рішень
Ухвали щодо прийнятності
Справи щодо України
Комюніке
Рішення за статтями Конвенції
Дослідження, коментарі
Інформаційно-довідкові матеріали
Анонс 
Корисні посилання

Журнал
  №: Рік:

Пошук

Інтернет-підтримка: 
ТОВ "Інтерактивні Системи"
Репетитор англійської мови
Петропавлівська Борщагівка.
Англійська для школярів.
 


Стаття з журналу № 2'1999

Назва
 
Справи «Т. і В. проти Сполученого Королівства», передані до Європейського суду з прав людини. Комюніке Секретаря Європейського суду з прав людини
(Cases of T. and V. v. the United Kingdom reffered to the European Court of Human Rights)
 
Зміст
 

153
15.3.1999

 

Комюніке Секретаря Європейського суду з прав людини

 

СПРАВИ «Т. І В. ПРОТИ СПОЛУЧЕНОГО КОРОЛІВСТВА», ПЕРЕДАНІ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ

 

До Європейського суду з прав людини було передано дві справи щодо обставин засудження та ув’язнення двох десятирічних хлопчиків за вбивство дворічної дитини.

Справи «Т. і В. проти Сполученого Королівства» (T. and V. v. the United Kingdom) були передані до Суду Урядом Сполученого Королівства та Євро‑пейською комісією з прав людини, згідно з пунктом 4 статті 5 Протоколу № 11 Європейської конвенції з прав людини. Доповіді Комісії про ці справи1, прий‑няті 4 грудня 1998 року, сьогодні оприлюднюються.

Заявники, обидва громадяни Сполученого Королівства, 1982 року на‑родження, викрали маленького хлопчика з торгового центру, забили його до смерті, а тіло залишили на залізничній колії. Після публічного судового роз‑гляду в суді для дорослих 1993 року їх було засуджено до ув’язнення на необмежений строк. Суддя, який розглядав справу, встановив їм строк відбування покарання (обов’язкову частину покарання) — вісім років, пізніше міністр внутрішніх справ збільшив цей строк до 15 років, врахувавши, крім іншого, «стурбованість громадськості» у зв’язку з цією справою. Його рішен‑ ня було скасоване національними судами, і відтоді не прийнято жодного рішення щодо тривалості строку ув’язнення.

Заявники стверджують, що суд над ними був несправедливий і що він рів‑нозначний жорстокому поводженню, яке принижує людську гідність.

Вони скаржаться на характер накладеного покарання, на роль міністра внутрішніх справ у встановленні строку покарання та на те, що процедура перегляду питання про продовження строку їхнього ув’язнення була недійс‑ною. Вони також стверджують, що їх було піддано дискримінації.

У своїх доповідях Комісія висловила думку, що застосоване кримінальне провадження у справі не дозволяло хлопчикам брати ефективну участь у судовому розгляді, що було порушенням статті 6 Конвенції (право на справедливий розгляд). Втручання міністра внутрішніх справ у встановлення строку ув’язнення  було ще одним порушенням статті 6, оскільки він не був «незалежним і безстороннім судом». Комісія також виявила порушення права заявників на перевірку законності подовження строку їхнього ув’язнення (пункт 4 статті 5).

Однак Комісія вважає, що порушення статті 3 (заборона жорстокого та такого, що принижує гідність, поводження або покарання) стосовно судового розгляду та засудження чи пункту 1 статті 5 (гарантія проти незаконного ув’язнення) не було. Комісія також визнала, що не виникало окремого питання з приводу скарги про те, що, згідно зі статтею 14, хлопчиків було піддано дискримінації.

Колегія Великої палати Суду перевірить ці справи і вирішить, чи їх слід розглядати палатою із 7 суддів, чи Великою палатою у складі 17 суддів.

 

Контактні телефони канцелярії Суду:

РодерікЛідделл (Roderick Liddell): (0) 0 (33) 3 88 41 24 92

абоЕммаГельєр  (Emma Hellyer): (0) 0 (33) 3 90 21 42 15

E-mail: emma/hellyer @ court 1.coe.fr

 

Європейський суд з прав людини був створений у Страсбурзі Радою Європи 1959 року для розгляду стверджуваних порушень Європейської конвенції з прав людини 1950 року. 1 листопада 1998 року було створено постійний Суд, який замінив існуючу раніше двоступеневу систему, що складалася із Суду та Європейської комісії з прав людини, які працювали не на постійній основі. Проте Комісія працюватиме до 31 жовтня цього року і розглядатиме справи, проголошені прийнятними, до впровадження в дію нової системи.

  

Голосування

Будь-ласка оцініть корисність матеріалу для правничої практики в Україні:
 
Ваша оцінка: дуже корисний
корисний
частково корисний
не корисний
Ваше ім'я:
Коментарі:

 

Усі права на матеріали, розміщені на «Українському порталі Європейського суду з прав людини», охороняються згідно із законодавством України. При цитуванні та використанні будь-яких матеріалів посилання на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. При цитуванні та використанні в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на «Український портал Європейського суду з прав людини» обов`язкове. Републікація будь-яких матеріалів «Українського порталу Європейського суду з прав людини» можлива тільки за письмовою згодою Всеукраїнського благодійного фонду «Українська Правнича Фундація».

 Copyright © 2003-2024 Українська Правнича Фундація     http://www.eurocourt.in.ua